Koridor Mimarlık 2016 yılında kurulan İstanbul merkezli bir mimarlık ofisidir. Mimari, İç Mimari ve Masterplan alanlarında hizmet veren Koridor Mimarlık, Kentsel tasarım, konut, ofis, konaklama, ticaret, kültür, eğitim projelerinde tasarımdan uygulama kontrolörlüğüne pek çok aşamada faaliyet göstermektedir. 

Özge Saka | Koridor Mimarlık

Özge Saka 2003 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli mimarlık ofislerinde edindiği deneyimin ardından 2004 - 2016 yılları arasında proje lideri, tasarım direktörü ve firma ortağı olarak çalıştığı uluslararası Swanke Hayden Connell Mimarlık firması ile yurtiçinde ve yurtdışında birçok prestijli proje yürüttü. Tasarım, mimarlık ve danışmanlık çalışmalarına 2016 yılında Elif Kılıç ile birlikte kurdukları Koridor Mimarlık çatısı altında firma sahibi olarak devam etmektedir ve uluslararası ekipler ile çözüm ortaklıklarını sürdürmektedir. Büyük ölçekli masterplan ve projelerin yönetilmesinde 15 yıllık bir deneyime sahip olan Özge işveren istekleri ve tasarım ihtiyaçlarının yerel yönetmeliklere uygun bir şekilde yorumlanarak karşılanması konusunda uzmandır. 

ÖZGE SAKA
Kurucu / Mimar

ULUSLARARASI ÇÖZÜM ORTAKLARI

Screen Shot 2020-03-02 at 17.37.03 copy.

Steve, Farrells, Gensler ve Aukett Swanke’de tasarım direktörü olarak görev almış, Avrupa ve Asya’da otuz yılı aşkın proje deneyimine sahip bir mimardır. Farrells’ın ilk Asya ofisinin kurulmasına ve yönetimine öncülük etti ve bu sebeple yedi yılını Hong Kong’da geçirdi.  Bir milyon metrekarelik Hong Kong'daki Kowloon Havaalanı Ekspres İstasyonu masterplan tasarımı da dahil olmak üzere bir çok büyük ölçekli, karma kullanım projesinde görev almış ve bu alanda uzmanlaşmıştır. Projeye ait arsa, çevre ve tarihi doku/bağlam konularını analitik bir tavır ile ele almayı tercih eder.  Mimari pratikte akılcı bir yaklaşımı tercih eden Steve, çalışmalarına kurucusu olduğu Steve Brown Architecture firmasında devam etmekte ve projelerde konusunda uzman uluslararası çözüm ortakları ile çalışmaktadır. Bu yöntem doğrultusunda Moskova’daki önemli konut projelerinden biri olan River Spas Tower tasarım yarışmasını kazanmak için Koridor Mimarlık ile işbirliği yapmıştır.

Screen Shot 2020-03-02 at 17.37.51 copy.

Hollanda merkezli TconcepT BV, ticari işlevli konsept tasarım konusunda uzmanlaşmış bir mimarlık ofisidir. TconcepT, 2014 yılında T + T Design ve Multi Development’ın eski kurucuları ve direktörleri tarafından kuruldu. Ekip 2013 yılına kadar avm yatırımcısı Multi Development için birçok projede çalıştı. 2014 yılından bu yana TconcepT çatısı altında çalışmalarını sürdürmekteler. Uluslararası projelerde yerel çözüm ortakları ile çalışmayı tercih eden TConcepT, Türkiye’de yer aldıkları Antalya ve Pendik karma kullanım projelerinde Koridor Mimarlık ile işbirliği yapmıştır.